Günümüzde sivilce lekeleri ve sivilce izlerinden kurtulmak artık bir problem haline getirilmiyor. Çünkü artık doğal yöntemler ile sivilceler yok edilebiliyor. Ancak bu doğal yöntemlerin cilde düzenli bir şekilde uygulanması gerekiyor. Düzenli olarak uygulanan bu doğal yöntemlerle de kısa süre içinde sivilcelerin olumsuz etkilerinden kurtulabiliyorsunuz.

Hindistan Cevizi Yağı Yöntemi

E vitamini ve yağ asitleri bakımından oldukça zengin olan içeriğiyle birlikte nemlendirici etkisi de olan Hindistan cevizi yağı, sivilce izlerinin yok olmasında ve cildin onarılmasında büyük fayda sağlar.

Bu etkiden yararlanabilmek için de öncelikle Hindistan cevizi yağını bir cezvede ısıtarak direkt bir şekilde sivilceli bölgelere sürün. Ardından sivilce lekesinin olduğu kısımlara on dakika kadar masaj uygulayın. Daha sonra da yağı cildinizde bir saat beklettikten hemen sonra da ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Aloe Vera Yöntemi

İltihap ve bakteri önleyici etkisi olan aloe vera, sivilce nedeniyle hasar gören cildin onarılmasına destek olarak sağlıklı bir cilde kavuşmayı sağlar.

Aloe vera yöntemini cilde uygulamak için şu adımları izlemeniz gerekir:

  • Öncelikle bir adet aloe vera yaprağını ikiye bölerek içindeki jeli çıkarın.
  • Çıkardığınız bu jeli de yüzünüzdeki sivilce izlerine dairesel hareketler ile birlikte masaj yaparak sürün.
  • Ardından da jeli cildinizde yarım saat beklettikten sonra da yüzünüzü yıkayın.

Aleo vera yöntemini her gün 2 veya 3 kez cildinize uygulayabilirsiniz.

Lavanta Kürü Yöntemi

Lavanta kürü elde etmek için öncelikle bir tutam lavantayı ve bir buçuk bardak suyu bir kabın içine ilave edin. Daha sonra bu karışımı 15 dakika kadar kısık bir ateşte demlenmeye bırakın. Demlenme süreci kesinlikle 15 dakikayı aşmasın. Bu süre dolduktan sonra da lavantaları süzerek kalan sıvıyı için. Sivilce izleri ve lekeleri için kesin çözüm sunan lavanta kürünü, her gece bir çay bardağı şeklinde tüketebilirsiniz. Lavanta kürünü düzenli bir şekilde tüketmeniz halinde de sivilce izlerinden kurtulabilirsiniz. Lavanta kürünü 15 gün süresince düzenli bir şekilde uyguladıktan sonra da bu uygulamayı haftada 3 veya 4 güne düşürebilirsiniz.

Yorum Bırak