İçerdiği yüksek E vitamini saçın vitamin ihtiyacını büyük oranda karşılamaktadır.

Hem saçlar hem de cilt için mükemmel bir besleyici olan badem yağı yoğun bakım, besleme ve saçlar için onarım ve parlaklık sağlar;

  • Saçların kaybettiği nemi geri kazandırır
  • Saç dökülmelerini ve kırıklarını azaltır
  • Hava değişimlerine karşı saçları korur
  • Saç dersini sağlığına kavuşturur
  • Neden Saçlarımızda Kullanmalıyız?
  • Yumuşaklık
  • Parlaklık
  • Hacim

Ve makasla vedalaşarak sağlıklı ve doğal bir yolla saç uzatmak için özellikle tatlı badem yağını saçlarımızda hatta kaş ve kirpiklerimizde kullanmalıyız.

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Yağlı yapısı nedeniyle saçtan kolay arındırılabilmesi için ıslak saçlara uygulanması ve saça uygulandıktan sonra yarım saat- bir saat sonra arındırılması gerekir.

Badem Yağının Saç Derisinde Kullanımı

Bir tatlı kaşığı badem yağı saç derisine masaj yapılarak uygulanır. Hint yağıyla karıştırarak veya ısı uygulayarak daha verimli ve hızlı sonuçlar alabilirsiniz.

Badem Yağının Saç Uçlarında Kullanımı

Saç kırıklarının oluşmasını önleyen ve yıpranmış saç uçlarına bakım yapan badem yağını, saç uçlarında azar azar uygulayarak uzun süre(minimum 2 saat) bekletmek önemlidir. Saçlarda fazla yağ kullanmak saçı arındırmayı zorlaştırarak saça ağırlık yapar. Saçınızı arındırmaya başladığınızda şampuan kullanmadan önce saç kremi kullandıktan sonra rutin banyonuza dönmeniz saçlarınızı arındırmanız için kolaylık sağlayacaktır.

Saç Maskesi Yaparak Badem Yağını Kullanmak

Saç dökülmelerini engellemek, saçların uzamasını sağlamak, kırık ve yıpranmış saçlara bakım yapmak, saçlara hacim ve parlaklık kazandırmak gibi sebepler için badem yağı saç maskesi hazırlanarak da kullanılabilir.

Saç Dökülmelerini Engellemek İçin:

Yumurta sarısı, E vitamini ampulü, badem yağı ve Bepanthen ampulu karıştırılarak maske hazırlanır ve saçlara yedirilir. Daha sonra streç filmle saç sarılır ve maske saçta 2 saat bekletildikten sonra durulanır.

Saçların Uzaması İçin: 200 gram ufalanmış çavdar ekmeğinin kabukları yumuşayana kadar kaynar suda bekletilir. Krema kıvamını alması için içerisine badem yağı, bal, hardal ve yumurta sarısı eklenir. Saç diplerine uygulanan ve 1 saat bekletilen bu karışım saçlarınızı uzatmak için oldukça faydalıdır.

Yorum Bırak