Telefon değişikliği yapıldığı zaman en önemli detaylardan biri, rehber aktarımıdır. Özellikle Android telefondan IPhone’a geçerken bu iş daha da zorlaşır. Bazı adımları uyguladığınız taktirde bu işlem hiçte zor olmayacaktır. Başlamadan önce yapmanız gerekenler; Android telefonunuz hala bir wifi’ye bağlı olmalı, her iki telefon da bir güç kaynağına takılmalı, taşıdığınız rehberin İOS aygıtınıza sığacağına emin olun. Daha sonra asıl işleme başlayabilirsiniz.

1. Adım

İlk adımda yapmanız gereken şey, Android’deki verileri taşı seçeneğine dokunmaktır. Buna özellikle yeni bir İOS cihazı aldıysanız o zaman yapmanız gerekir. Ayarlama işlemini önceden hallettiyseniz İOS aygıtını silmeniz ve baştan başlamanız gerekir. Eğer silemk istemiyorsanız da elle aktarma işlemini uygulayabilirsiniz.

2. Adım

Bu adımda Android aygıtta İOS’a taşı uygulamasını açın, sürdüre basın ve kabul ediyorum butonuna tıklayın. Ardından oraya bir kod yazmanız gerekecek, kodu bulun ve sağ üstteki ileri seçeneğine basın.

3. Adım

6 veya 10 basamaklı bir kod gelecek, bunu Android telefonunuzda girmeniz gerekecek. Kodu girdikten sonra verileri aktar ekranının görünmesini bekleyin.

4. Adım

Şimdi rehber seçeneğini seçme kısmına gelindi. Seçtikten sonra ileri butonuna basın ve aktarma işlem başlayacaktır. Bu adımda her iki telefonda da herhangi bir şeye dokunmayın. Android’de tamamlandı diye gözükse bile İOS’da aktarım bitmediyse beklemeye devam edin. Rehber ne kadar kalabalıksa o kadar uzun sürer. Örneği telefon çalarsa veya cevap verirseniz içerik aktarımı iptal olur. İnternetin de kesilmeyeceğinden emin olun.

Sprint connection optimizer veya smart network switch gibi interneti etkileyecek uygulamalar varsa onları bir süre pasif hale getirin. Eğer bir sorun olursa telefonların ikisini de yeniden başlatıp tekrar deneyebilirsiniz. Bir diğer önemli noktada wifi’ye bağlı olmasıdır, yani hücresel veri bir ise.

5. Adım Yükleme çubuğu Iphone’da dolduğu zaman bittiyse basın ve sürdüre dokunun. Tüm bu işlemler sonrasında rehberiniz aktarılmış olacaktır. Eğer işlem sonunda tüm rehber aktarılmadıysa ve telefonda hafıza yetersizliği var diyorsa, o zaman İOS aygıtını silin ve aktarımı tekrar deneyin.

Yorum Bırak